postup:

Každý kousek masa si nejdříve nakrojíme na co největší plochu a následně rozklepeme tence pod fólií – stejně, jako když se chystáte připravovat masovou roládu. Maso ochutíme solí a pepřem.

Začněte vrstvit. Na plát masa natřeme hořčici, 2 plátky slaniny, několik kroužků okurek a cibule. Pokračujeme dalším kusem masa a stejnými přísadami, vrstvíme, dokud nepoužijeme všechno maso.

Maso je nyní dobré upevnit motouzem, převážeme podobně, jako španělského ptáčka a přendáme na pekáč.

Na pánvi rozpálíme olej a osmahneme cibulku. Přidáme kořenovou zeleninu nakrájenou nadrobno a vše spolu restujeme než zelenina chytí pěknou barvu. Osolíme, opepříme a přidáme i rajský protlak, bobkový list a necháme vše společně povařit.

Nyní podlijeme červeným vínem a necháme ještě vařit asi 3-5 minut. Omáčku přelijte přes maso, přikryjte poklicí a vložte do trouby. Pokud máme hovězí maso, pečeme při teplotě 180 stupňů 2-2,5 hodiny, pokud vepřové, stačí i kratší doba pečení.

Po dopečení nezapomeňte odstranit provázek. Servírujeme s přílohou dle chuti, výborně však tato pochoutka chutná i s obyčejným chlebem. Jako přílohu doporučuji také dušené zelí a vařené brambory!

Sledujte nás na Facebooku

1
2