Zbaví vás kašle a nachlazení: uleví se vám nejpozději do dvou hodin!

Na podzim a v zimě mějte skořápky vždy po ruce. Při nachlazení, příznacích chřipky, dlouhotrvajícím kašli a zahlenění dokáží skořápky pomoci překvapivě rychle.

Na přípravu čaje potřebujete skořápky z 12-ti ořechů, 500 ml vody a med. Skořápky omyjeme, zalijeme půl litrem vody a necháme 12 hodin louhovat.

Když budete chtít čaj vypít, jednoduše vše dejte na plamen, 5 minut povařte a následně sceďte a přidejte med. Pijeme jako klasický čaj.

Druhý způsob je ten, že ořechové skořápky bez louhování povaříme 30 minut ve vodě a pak necháme 15 minut odstát. Tento čaj je obzvláště dobrý při kašli.

Pro silné vlasy a proti šedinám

Odvar ze skořápek se používá k promývání vlasů. Dokáže vlasům vrátit sílu, zastaví vypadávání a postupně dokážou vrátit barvu šedivým vlasům. Dobré také je, připravit si z odvaru masku, kterou necháte na vlasech působit alespoň 20 minut.

Bělení zubů

Skořápky rozemleté ​​na prach přidané do zubní pasty perfektně odstraní plak a dokáží viditelně vybělit zuby. Tento trik dobře znali i naši předkové.

Pro krásnou pleť

Pokud si přidáte drcené ořechy do čistícího mýdla na obličej, ořechy vám dokonale vyčistí póry, ozdraví pleť a perfektně odstraní make-up. Dávejte však pozor, aby se vám drcené ořechy nedostaly do očí.