Uvedený recept je nadmíru jednoduchý:

1) Vezměte plody černého bezu, nejprve je dobře umyjte a potom usušte.

2) Následně je rozmačkejte například lisem na brambory a začněte ukládat do nějaké skleněné nebo keramické nádoby po vrstvách. Nádoba musí být také čistá a vydezinfikovaná.

3) Mezi jednotlivé vrstvy plodů bezu nasypete cukr. Nejlepší je hnědý nerafinovaný cukr v bio kvalitě. Pokud chcete, místo cukru můžete použít i med.

Poznámka: Poměr bezu a cukru není přesně stanoven, zhruba to může být 1 polévková lžíce cukru na 200 gramů bezu, ale může se to lišit podle vaší chuti a preferencí.

4) Černý bez má na svém povrchu přirozené kvasnice, proto by měl začít kvasit sám od sebe. Pokud se chcete ujistit, že to opravdu začne kvasit, můžete do toho přidat trochu kvasnic. Je dobré dát kvasnice i jako poslední vrstvu na povrch.

5) Nádobu překryjte látkou, tu upevněte gumičkou a umístěte ji na teplé a slunné místo, abyste urychlil proces fermentace.

6) Průběžně se ujišťujte, že se v nádobě nevytvořila plíseň.

7) Po 1 až 2 týdnech šťávu z fermentační nádoby přelijte, případně sceďte do skleněné lahve nebo džbánu a umístěte do ledničky.

Jelikož obsah proběhl přes proces fermentace, v lednici by to mělo vydržet poměrně dlouho, obvykle 3 až 6 měsíců.

užívání

Užívejte 1 čajovou lžičku tohoto úžasného bylinného přípravku každý den 10 minut před snídaní.

Doba užívání není omezena, přípravek konzumujte podle potřeby až do úplného vyléčení. Můžete ho brát i pravidelně v rámci prevence.

1
2