4) Vodka na zápach nohou

Dává to smysl – alkohol usmrcuje bakterie, které vytvářejí z potu zápach. Proto alkohol by měl být schopen odstranit zápach nohou, když se na ně aplikuje.

Doporučuje se namočit kousek látky do vodky a utřít si s ním nohy. Pokud nemáte vodku, můžete použít jakýkoli jiný alkohol (nad 40%), případně masážní alkohol.

5) Tužka na bolesti hlavy

Některé zdroje uvádějí, že bolesti hlavy jsou často způsobeny sevřením svalů sáňky. Pro zmírnění bolesti hlavy vložte tužku mezi zuby a nechte žvýkací svaly uvolněné. Budete překvapeni, jak rychle vaše bolest hlavy ustoupí.

6) Jogurt na špatný dech

Míváte ráno po probuzení špatný dech? Tak začněte jíst jogurt.Jak to funguje? Dobré bakterie v jogurtu dokáží nahradit a vytěsnit špatné bakterie, které jsou zodpovědné za vznik nepříjemného zápachu.

7) Lékořice na mozoly

Lékořice dokáže zjemňovat otlaky a mozoly.Smíchejte lékořici v prášku a 1/2 čajové lžičky oleje nebo kosmetického krému a potřete si touto směsí mozoly či otlaky.

8) Olivový olej na kinetózu (mořskou nemoc, nevolnosti z houpání)

Když se chystáte na delší cestu autem nebo lodí, pomocí olivového oleje dokážete zmírnit nemoc z houpání.Jednoduše si do úst vložte lžičku oleje, chvíli ho omílejte na jazyku a potom spolkněte.

Jak to funguje? Při kinetóze se obvykle tvoří v ústech nadměrné množství slin. Olivový olej obsahuje taniny, které pomáhají ústa vysušit a také potlačují nevolnosti.

Znáte nějaké vlastní recepty svých prarodičů? Pak se s námi nezapomeňte o ně podělit v komentářích pod článkem