4) Krém z kapsaicinu

Kapsaicin je aktivní sloučeninou kajanského koření. Považuje se za významný přírodní lék proti bolesti. Použijte mast nebo krém s 0,025 až 0,075% kapsaicinu na bolestivé místo po dobu 1 týdne, více než 4 krát denně.

Poznámka: Je velmi důležité, abyste nepoužili krém nebo mast s obsahem kapsaicinu na poraněnou pokožku, protože může způsobit pálení.

5) Cvičení

Pro léčbu ischiasu je velmi důležité pravidelné cvičení. Mohli byste začít s cvičením, abyste posílili břišní a zádové svaly den nebo 2 dny před vzplanutím bolesti sedacího nervu. Takovým způsobem můžete upevnit proces vyléčení.

Strečink kolen k hrudníku je rovněž velmi účinný. Může vést ke snížení podráždění sedacího nervu a ke zlepšení flexibility dolní části zad.

Lehněte si na zem na záda s nohama odděleně na šířku boků. Pokrčte kolena nahoru a při nádechu uvolněte horní část těla. Přitáhněte vaše stehna k hrudníku, s rukama sepjatýma za ně, dokud můžete. Udržujte vaše nohy na podlaze.

V této pozici vydržte 20 sekund a ujistěte se, že přitom zhluboka dýcháte. Pak položte vaše nohy opatrně na podlahu. Opakujte daný postup i s druhou nohou. Cvičení opakujte 3 až 5 krát denně s oběma nohama po dobu 3 až 5 minut.

Jógové pozice, jako jsou pozice holuba, kočky a krávy, vám mohou pomoci snížit bolest ischiasu a bolesti zad.

Poznámka: Měli byste se poradit se svým lékařem, abyste si vytvořili správný cvičební program.

6) Kůra vrby bílé

Bílá vrbová kůra obsahuje salicin, který je odpovědný za její silné protizánětlivé a analgetické vlastnosti.

Doporučujeme doplňovat 240 mg Salicinu nebo 120 mg vrby bílé denně po dobu několika týdnů. Nicméně před užíváním výživových doplňků se poraďte se svým lékařem.

7) Kořen kozlíku lékařského

Kořen kozlíku lékařského je považován za velmi účinný pro snižování bolesti ischiasu způsobené svalovou křečí a pro zmírnění chronické bolesti nervů.

Užívejte 150 mg výtažku z kořene kozlíka lékařského ve formě výživového doplňku 3 krát denně po dobu několika týdnů. Ale před užitím těchto doplňků je třeba se poradit s vaším lékařem.

Nicméně, máte další možnost – čaj z kořene kozlíku lékařského. Pro přípravu tohoto čaje je třeba přidat 1 lžičku sušeného kořene kozlíku lékařského do šálku horké vody a vařit. Pijte tento čaj několikrát týdně a ucítíte zlepšení.

8) Akupunktura

Akupunktura může zmírnit bolesti ischiasu, uvolnit svaly a pomůže vám, aby se vaše tělo vyléčilo samo.

Stimulací konkrétních akupunkturních bodů můžete stimulovat centrální nervovou soustavu, což způsobuje uvolňování chemikálií, které mění vnímání bolesti nebo vytvářejí pocit pohody.

Podle studie z roku 2009, která byla zveřejněna v časopise tradiční čínské medicíny, můžete účinně zmírnit bolest ischiasu se zahřátými akupunkturními jehlami. Tato studie zahrnovala 30 osob, z nichž u 17 osob nastalo po léčbě uvolnění od bolesti zánětu sedacího nervu.

9) Spinální manipulace

Věděli jste, že chiropraktická péče se považuje za jeden z nejlepších způsobů léčení bolesti krku a zad?

Chiropraktická spinální manipulace zahrnuje celou řadu technik, které zahrnují rychlé a krátké tahy, které mohou uklidnit podráždění nervů, způsobující zánět a jiné příznaky ischiasu.

10) Semena pískavice

Semena pískavice mají protizánětlivé vlastnosti a jsou velmi účinná pro zmírňování bolesti při dně a revmatické artritidě.

Doporučujeme rozemlít hrst semen pískavice a následně do nich přidat trochu mléka. Pak směs vařte, než získáte kašovitou hmotu. Naneste pastu na bolestivé oblasti jako obklad a nechte působit pár hodin. Pak jej můžete umýt. Tento postup opakujte, než ucítíte nějaké zlepšení.

Další tipy:

  • Vyvarujte se kouření cigaret, protože podporují degenerativní poškození plotének.
  • Je velmi důležité, abyste pravidelně cvičili, ale ujistěte se, že budete provádět intenzivní cvičení.
  • Správná poloha je výhodná pro snížení tlaku ve spodní části zad.
  • Vyvarujte se náhlým prudkým pohybům.
  • Provádějte některé správné zvedání, při kterých budete držet záda rovně a kolena ohnuté.
  • Vezměte si vitamin C, vápník a hořčík ve formě výživových doplňků (ujistěte se, že o tom budete informovat svého lékaře).
  • Používejte žíněnku, která nebude příliš tvrdá, ani příliš měkká.

Sledujte nás na Facebooku

1
2